Urokliwa miejscowość
Poddąbie to mała wioska tuż nad morzem położona w malowniczym odcinku wybrzeża, w połowie odległości pomiędzy Ustką, a Rowami, w województwie Słupskim. Jest ona niewątpliwie jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc spędzenia urlopu – szczególnie jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, względnie nieskażoną przyrodę, wysokie brzegi, las, wycieczki piesze i rowerowe. Położona na skraju Słowińskiego Parku Narodowego oferuje coś czego nigdy nie doświadczysz w typowych nadmorskich kurortach. Plaża w Poddąbiu położona jest pod klifem – latem wyznaczane jest tu letnie kąpielisko o długości około 100 metrów. (źródło – poddabie.pl)
Ośrodek Poddąbek
Wyjątkowa lokalizacja nieruchomości na terenie chronionego krajobrazu „Pas pobrzeża na wschód od Ustki” oraz w granicy pasa ochronnego brzegu morskiego w otoczeniu lasów bukowych, przy klifie z dala od typowego zgiełku nadmorskich kurortów są gwarantem udanego wypoczynku. Wzdłuż całego brzegu morskiego, u podstawy klifu, rozciąga się pas piaszczystej, szerokiej plaży. Teren wsi, której zabudowania rozlokowane są w otaczającym lesie stanowi atrakcyjny obszar dla turystyki i wypoczynku. Na terenie wsi znajduje się sieć punktów gastronomicznych i sklepików.
Opuszczona jednostka wojskowa
Ciekawą atrakcją wartą zobaczenia w okolicach Poddąbia jest opuszczona jednostka wojskowa dywizjonu rakietowego OP położona w lesie pomiędzy Poddąbiem a oddaloną o 2 kilometry Dębiną. Na terenie jednostki położonej na 22 hektarowej działce znajdują się budynki wojskowe, bloki mieszkalne i techniczne, stacje radarowe, schrony wojskowe i stanowiska wyrzutni rakiet. Są też stanowiska kierowania ogniem i obrony przeciwlotniczej.
Latarnia morska Czołpino
Latarnia morska Czołpino położona jest pomiędzy Łebą a Rowami na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Z wieży widokowej podziwiać można piękno roztaczającego się dookoła Słowińskiego Parku Narodowego, widoczne są również ruchome wydmy w Czołpinie oraz w Rąbce, a także wzgórze Rowokół.
Do latarni z Poddąbia można dojechać samochodem (ok. 30 km w kierunku Rowów, a dalej Smołdzina) lub pieszo wzdłuż plaży ok. 23 km.
Ruchome wydmy
Unikatowe w skali Europy ruchome wydmy, położone są około 20 km na wschód od Poddąbia. Największe ruchome wydmy to Łącka Góra, leżąca w miejscu dawnej osady Łączka oraz tzw. Góry Sowie koło Kluk i Smołdzina. Widoki przypominają krajobraz afrykańskiej pustyni…
Wydmy znajdują się na terenie utworzonego w 1967 r. Słowińskiego Parku Narodowego, zwanego początkowo także Parkiem Kaszubskim. Jego powierzchnia wynosi 18 tys. ha. Rezerwat znajduje się na liście światowych Rezerwatów Biosfery. Pierwsze wydmy znajdują się już w okolicy Czołpina i rozciągają się aż do Łeby.
Prehistoryczny las
Wyjątkowa atrakcja dla wszystkich wypoczywających w Poddąbiu oraz w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Na plaży koło Czołpina morze odsłoniło prehistoryczny las sprzed ponad 3 tysięcy lat. Bałtyk odsłonił pnie drzew będących pozostałością dębowo-bukowej puszczy, która została prawdopodobnie zniszczona przez potężny pożar. Las rósł prawdopodobnie kilkadziesiąt kilometrów od linii brzegowej. Wg. Jednej hipotezy las stopniowo niszczyło osadnictwo. Druga hipoteza mówi właśnie o pożarze, który miał strawić puszczę trzy tysiące lat temu.
Park Jurajski
Park Dinozaurów w Łebie to niezwykła, fantastyczna przygoda w przeszłość, aż do epoki kredy. Planując wakacje w tym nadmorskim kurorcie jeden dzień koniecznie musisz koniecznie zarezerwować na wizytę tutaj. Park Dinozaurów zajmuje ponad 20ha powierzchni oferując wiele atrakcji,które sprawią niezapomniane przeżycia nie tylko dzieciom. Wizyta w parku to interesująca przygoda edukacyjna dla małych i doskonała zabawa dla dużych miłośników największych gadów w historii. Spotkacie tu nie tylko trójwymiarowe gady naturalnej wielkości, ale również będziecie mogli poszukać złota w starej płukalni, przejechać się pojazdem Flinstonów lub Dino kolejką, obejrzeć filmy w 7D, czy przeżyć przygodę w Zamku Strachu.